Gatunki drewna

Buk

drewno bukoweJasny kolor drewna bukowego nadaje pomieszczeniom ciepły i przestrzenny charakter. Typowe dla drewna bukowego są odbarwienia zaparzeniowe w kierunku koloru różowego. Charakterystyczne dla podłogi bukowej jest występowanie zarówno jasnego drewna, jak i brązowego drewna fałszywej twardzieli. Podłoga bukowa zmienia kolor – ciemnieje w kierunku koloru żółtego.
drewno bukowe parzoneBuk parzony powstaje w wyniku obróbki termicznej buka, dzięki której uzyskuje charakterystyczną barwę. Charakteryzuje się lekko różową barwą.

Dąb europejski

drewno dębu europejskiegoDrewno dębowe jest koloru żółtobrązowego, o wyraźnie zaznaczonej strukturze, z charakterystycznymi dla dębu drewnem bielu oraz sękami. Podłoga dębowa charakteryzuje się dużą zmiennością odcieni. Dąb ciemnieje, powoli przechodzi w intensywny kolor żółtobrązowy.

Dąb czerwony

drewno dębu czerwonegoDąb czerwony jest drewnem o charakterystycznym czerwonym zabarwieniu, z wyraźnie zaznaczoną strukturą. Nadaje się do pomieszczeń, w których pożądana jest bardzo wyrazista i czystej barwy podłoga. Dąb czerwony ciemnieje w kierunku od ciemnoróżowego do bursztynowego.

Klon kanadyjski

drewno klonu kanadyjskiegoKlon kanadyjski na piękne jasne drewno z lekko podkreślonymi ciemniejszymi słojami. Występują sęki oraz charakterystyczne ciemne drewno rdzenia. Klon kanadyjski ciemnieje – zmienia barwę w kierunku żółtego.

Klon europejski (jawor)

drewno jaworoweKlon europejski ma bardzo jasne, bladożółte drewno ze znacznie mniej w stosunku do kanadyjskiego podkreśloną strukturą. Występują sęki oraz charakterystyczne ciemne drewno rdzenia. Klon europejski szybko ciemnieje – zmienia barwę w kierunku żółtego.

Brzoza

drewno brzozoweBrzoza jest drewnem o jasnomiodowej barwie i charakterystycznym atłasowym wyglądzie. Występują ciemne sęki oraz brązowe drewno fałszywej twardzieli. Brzoza ciemnieje i powoli przechodzi w kolor żółty.

Jesion

drewno jesionoweJesion jest drewnem o dużym zróżnicowaniu kolorystycznym od jasnożółtego do brunatnego. Jesion ma wyraźnie zaznaczoną strukturę, występują sęki oraz charakterystyczne brązowe drewno rdzenia. Jesion ciemnieje – zmienia barwę w kierunku koloru żółtego.

Wiśnia

drewno wiśniWiśnia posiada białokremową biel, która ostro kontrastuje z czerwonoherbacianym kolorem drewna twardzieli. Drewno wiśni jest bogate w niewielkie ciemnobrązowe plamki żywicy charakterystycznie ułożone wzdłuż słojów. Wiśnia bardzo mocno zmienia kolor – intensywnie ciemnieje z upływem czasu.

Orzech europejski

drewno orzechaOrzech jest drewnem o bardzo dużym zróżnicowaniu kolorystycznym od szaro-czarnego poprzez intensywnie brązowy, lekko brązowy, aż po różowo-kremowy. Występują sęki. Orzech europejski powoli ciemnieje.

Olcha

drewno olchoweOlcha jest drewnem o delikatnym, łagodnym zabarwieniu. Sporadycznie występują sęki. Z czasem zmienia kolor – powoli ciemnieje.

Akacja

drewno akacjoweAkacja ma delikatny, miodowy kolor, z lekko zarysowanymi słojami. Jej drewno jest trwałe i twarde a kolor znakomicie wkomponuje się w oryginalne wnętrza. Z czasem ciemnieje.

Grab

drewno graboweGrab jest drewnem jasnym, o ciepłym, jasnopopielatym blasku. Z upływem czasu zmienia kolor – ciemnieje.

Doussie

doussieDrewno egzotyczne. Doussie jest pięknym pomarańczowo-brązowym drewnem., miejscami przechodzącym w brąz. Sporadycznie występują mocne zdrowe sęki oraz jaśniejsze plamki wychodzące na zewnątrz drewna soli mineralnych. Silnie zmienia kolor – ciemnieje w kierunku ciemnobrązowego.

Jatoba

drewno jatobaDrewno egzotyczne. Jatoba jest drewnem o bardzo intensywnej czerwonobrązowej barwie oraz zwartej jednolitej strukturze. Sporadycznie występują mocne zdrowe sęki. Jatoba silnie zmienia kolor – ciemnieje w kierunku ciemnoczerwonego.

Wenge

drewno wengeDrewno egzotyczne. Wenge jest drewnem o wyjątkowej jednolitej czarnobrązowej barwie. Świeże wysuszone drewno nabiera początkowo lekko żółtego zabarwienia, lecz z czasem ciemnieje i przechodzi w kierunku normalnego ciemnego zabarwienia.

Irokko (kambala)

drewno irokko (kambali)Drewno egzotyczne. Irokko jest drewnem o bardzo intensywnej złoto-brązowej barwie oraz zwartej jednolitej strukturze. Sporadycznie występują mocne zdrowe sęki. Irroko silnie zmienia kolor – ciemnieje w kierunku ciemnobrązowego.

Merbau

drewno merbauDrewno egzotyczne. Merbau jest drewnem o bardzo intensywnej głębokiej barwie od żółto-brązowej, brązowej, po czerwono-brązową. Sporadycznie występują mocne zdrowe sęki. Merbau silnie zmienia kolor, ciemnieje w kierunku ciemnoczerwonego.

Sapella

drewno sapelliDrewno egzotyczne. Sapella swój niezwykły urok zawdzięcza nie tylko ciekawej, różowej i ciemniejącej do cynamonowej barwie, ale także pięknemu, delikatnemu wzorowi włókien. Sapella ciemnieje w kierunku koloru ciemnobrązowego.

Hevea

Drewno egzotyczne. Hevea jest drewnem o przyjemnej biało-kremowej barwie, z delikatnym, cętkowanym rysunkiem usłojenia. Drewno to lekko ciemnieje.

Kempas

drewno kempasoweDrewno egzotyczne. Kempas to drewno o rudo-brązowym zabarwieniu. Charakterystyczny układ usłojenia sprawia, że jest on podłogą wyrazistą, o zdecydowanym nastroju. Początkowo poszczególne kawałki drewna znacząco się różnią odcieniami, z czasem ich barwa jest coraz mocniej stonowana.